Polecamy nowe skrypty autorstwa Krzysztofa Huberta Dziewiora:

Zamówienie można przesłać na adres e-mail:


lub pocztą na adres:
Centrum Informacji & Doradztwa Mieszkaniowego Sp. z o.o,
02-583 Warszawa ul Wołoska 52 pawilon 16,
Telefon (22) 848-05-04

pobierz druk zamówienia


Jednolity Plik Kontrolny w spółdzielni i wspólnocie mieszkaniowej
stan na 1 styczeń 2018 roku

zobacz spis treści pobierz spis treści (PDF)

Rachunkowość Spółdzielni Mieszkaniowej po nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

zobacz spis treści pobierz spis treści (PDF)

Wspólnota mieszkaniowa, jako podatnik podatku od towarów i usług
stan na 1 styczeń 2018 roku

zobacz spis treści pobierz spis treści (PDF)Zajmujemy się profesjonalnie pełnym zakresem obsługi spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych w zakresie prowadzenia ewidencji księgowej spółdzielni mieszkaniowej oraz pozaksięgowej ewidencji wspólnot mieszkaniowych.

Zapraszamy Spółdzielnie Mieszkaniowe i Wspólnoty Mieszkaniowe do nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt
pod numerem telefonu 22 848-05-04
Bądź drogą elektroniczną:

Interpretacja ogólna Ministra Finansów

z dnia 2 kwietnia 2015 r.
w sprawie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisu na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych w spółdzielni mieszkaniowej, dokonany od lokalu użytkowego

pobierz PDF

Witamy

CIiDM powstało w październiku 1991 roku i w swoich założeniach miała służyć pomocą lokatorom oraz posiadaczom spółdzielczych praw do lokali. Niemniej dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego w Polsce stworzył zupełnie nową perspektywę rozwoju Firmy

Dziś naszym celem jest dostarczanie spółdzielniom mieszkaniowym rzetelnej informacji z zakresu prawa bilansowego i podatkowego, oferowanie wspólnotom mieszkaniowym pełnej gamy usług wspomagających proces zarządzania nieruchomością wspólną, osobom prawnym i fizycznym posiadającym nieruchomości służenie pomocą w zakresie prawidłowego dokumentowania uzyskiwanych pożytków a członkom spółdzielni mieszkaniowych i właścicielom lokali pomaganie w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego w kontaktach z Zarządami. Zobacz więcej

Ostatnio na forum

Aktualizacja: 31 marca 2018
Pytania dotyczące spółdzielni mieszkaniowychPytania dotyczące wspólnot mieszkaniowych
Pytanie 1181
Dodano: 31 marca 2018

Zgodnie z ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art 6 proszę o informacje czy salda z lokali innych niż mieszkaniowe z tytułem własnościowe -salda na koniec roku zasilają przychody lub koszty roku następnego.
Proszę o jak najszybsza odpowiedź, gdyż zbliża się rozliczenie roczne i chce rozliczyć prawidłowo

Pytanie 1179
Dodano: 31 marca 2018

Czy Rada Nadzorcza swoją uchwałą ma prawo, bez zgody(uchwały)Walnego Zgromadzenia z pieniędzy wszystkich członków (z konta wkłady) spłacić na koniec 2017 roku za niewielką ilość członków kredyty " starego portfela "?
Czy RN następnie ma umocowanie prawne ,żeby ustalić odsetki od tych zobowiązań i podpisać umowy z członkami którym " pożyczone " zostały pieniądze na spłatę kredytu ?

Pytanie 1180
Dodano: 31 marca 2018

Spółdzielnia mieszkaniowa zajmuje się tylko budową domów wielorodzinnych z wkładów budowlanych z ustanowieniem odrębnej własności lokalu. Spółdzielnia nie uzyskuje dochodów. Moje pytanie dotyczy księgowania kosztów na konto 083 tj kosztów dotyczących działalności operacyjnej, wynagrodzeń pracowników, czy księgujemy wszystkie faktury kosztowe na konto 083 i czy w kwocie brutto. Drugie pytanie na jakim koncie zaksięgować wpłatę wkładów budowlanych ( wg. nowych przepisów są to zobowiązania jak wygląda predekretacja takich wpłat).